Συμμετοχή του Μουσικού Σχολείου Άμφισσας στο 5ο Ευρωπαϊκό μαθητικό συνέδριο με θέμα: Ρήγας Βελεστινλής, 220 χρόνια από το θάνατό του.

«Ο Επαναστάτης Ειρηνιστής και το όραμα της Βαλκανικής Συναδέλφωσης».

Από τις 15 έως 21 Νοεμβρίου 2018 το Μουσικό Σχολείο Άμφισσας έλαβε μέρος στο 5ο Ευρωπαϊκό συνέδριο που διεξήχθη στο Βελιγράδι. Το σχολείο μας παρουσίασε την ανακοίνωση του << Οι πολιτικές ιδέες του Ρήγα: ποίηση – εικόνα – μουσική>> στην έναρξη του συνεδρίου αφήνοντας άριστες εντυπώσεις. Κατά τη διάρκεια του συνεδρίου οι 12 μαθητές Λυκείου, που συμμετείχαν, είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν τις ανακοινώσεις άλλων σχολείων και να ξεναγηθούν στα αξιοθέατα της Σερβίας αποκομίζοντας πλούσιες εμπειρίες.

Βίντεο της εκδήλωσης μπορείτε να παρακολουθήσετε στο site του σχολείου μουσική παδεία – μουσικές εκδηλώσεις – βίντεο ή πατώντας εδώ